Miło jest nam poinformować, że Stowarzyszenie M14StO otrzymało grant finansowy od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na projekt „Mapa pomników przyrody powiatu ostródzkiego
Liczba pomników przyrody na terenie naszego powiatu wynosi aż 156 obiektów, na które składają się głównie drzewa i głazy, ale także i grupy drzew (np. 155 lip przy jednej alei w gminie Grunwald). Obiekty te często nie są w ogóle oznakowane ani nie wiadomo jak je znaleźć. Żeby to ułatwić mieszkańcom lub turystom przygotujemy interaktywną mapę pomników przyrody znajdujących się na terenie powiatu ostródzkiego, opiszemy je (m.in. rodzaj pomnika, dojazd, ciekawostki przyrodnicze znajdujące się w pobliżu), sfotografujemy i umieścimy na specjalnie w tym celu stworzonej stronie www. Po kliknięciu na dany obiekt, potencjalny zainteresowany będzie mógł odnaleźć jego koordynaty GPS, zdjęcia oraz atrakcyjny opis.
Dodatkowo ogłosimy konkurs "Znajdź swój pomnik przyrody". Kierujemy go do wszystkich grup społecznych, a będzie on polegał na możliwości zgłaszania nowych pomników przyrody znajdujących się na terenie powiatu ostródzkiego. Na zwycięzców będą czekały atrakcyjne nagrody.
Partnerami projektu są: Powiat Ostródzki oraz Biblioteka Powiatu Ostródzkiego.
Dziękujemy partnerom za zaufanie

Kategorie: Wiadomości